Дома Фудбал Репрезентации Јоаким Лев ги “растера“ новинарите во Букурешт

Јоаким Лев ги “растера“ новинарите во Букурешт

Во неделата Германија ја победи Романија со 1:0, а после натпреварот според утврдени продтоколи беше одржана пре-конференција.

Јоаким Лев го пречекале 30-тина романски новинари. Иако ги почитувале мерките, Лев од нив побарал да ја напуштат прес салата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Новинарите заминале, па Лев преку видео линк ја одржал прес конференцијата.

После Лев, збор добил и романскиот селектор, а тој за разлика од својот германски колега им дозволил на новинарите да влезат во салата.

Да потсетиме, Германија својот следен натпревар од квалификациите за СП го игра против Македонија в среда со почеток од 20:45 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …