Дома Фудбал Останато Јаховиќ во одлична форма, два гола за пет минути🎥

Јаховиќ во одлична форма, два гола за пет минути🎥

Македонскиот репрезентативец Адис Јаховиќ се враќа во одлична форма после паузата поради повреда.

Јаховиќ денес постигна два гола за Гецтепе против Газиантеп и беше херој во победата на својот тим (2:1).


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Првиот гол го постигна од белата точка, а пет минути подоцна зголеми на 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …