Дома Останати Кошарка НБА Ѕвезда на Филаделфија одби да тренира бидејќи сака трансфер

Ѕвезда на Филаделфија одби да тренира бидејќи сака трансфер

Бен Симонс беше прв пик на НБА-драфтот во 2016 година, а сега одби да тренира со Филаделфија бидејќи сака да ја промени средината.

Симонс цела кариера ја помина во Филаделфија, но сега сака нови предизвици, а неговиот менаџер за тоа ја известил управата на тимот.

Овој 25-годишен кошаркар беше на удар на критики затоа што наводно ги саботирал своите соиграчи во полуфиналето на Истокот против Аталанта, кога промаши дури 27 слободни фрлања.

Симонс со Филаделфија има четиригодишен договор, кој е вреден 147 милиони долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дојде да добие автограм на – микробранова печка! 🎥

Британскиот боксер Крис, Јубанк јуниор остана изненаден откако негов фан му донесе да потп…