Дома Останати Ѓоковиќ ја напушти Австралија🎥

Ѓоковиќ ја напушти Австралија🎥

Новак Ѓоковиќ си замина од Австралија денеска откако Федералниот суд ја отфрли неговата жалба на одлуката на австралиската влада да му ја поништи визата.

Србинот не доби шанса да игра на Австралија опен, иако заедно со адвокатите се бореше до крај за да го оправда неговото присуство во Мелбурн.

 Ѓоковиќ ја напушти земјата со лет на „Емирејтс“ од Мелбурн за Дубаи во 12.30 часот по средноевропско време. Депортацијата обично вклучува и тригодишна забрана за влез во Австралија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…