Дома Останати Ѓоковиќ со пресврт до полуфинале на Ролан Гарос

Ѓоковиќ со пресврт до полуфинале на Ролан Гарос


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Новак Ѓоковиќ по 12. пат ќе игра во полуфиналето на Ролан Гарос откако го победи Карин Хачанов со 3:1.

Хачанов го доби првиот сет со 6-4, а Ѓоковиќ и во вториот сет се мачеше да ја најде својата игра, но успеа да го добие во тајбрејк со 7:2.

Потоа во следните два сета Србинот беше супериорен и ги доби со 6:2 и 6-4 и дојде до победа од 3-1 и пласман полуфиналето.

Таму ќе игра со победникот од дуелот меѓу Карлос Алкараз и Стефанос Циципас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Големото срце на Новак: Во Њујорк делеше подароци 🎥

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Најдобриот те…