Дома Останати Ѓоковиќ со еден потег ги воодушеви дури и критичарите

Ѓоковиќ со еден потег ги воодушеви дури и критичарите

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ повторно покажа дека има големо срце и со несебичен гест ги воодушеви и критичарите.

Ѓоковиќ им овозможи на послабо рангираните тенисери да тренираат бесплатно во одлични услови во Белград.

Вратата на неговиот тениски центар ќе биде отворена за тенисерите, кои најтешко ги погоди актуелната ситуација со вирусот.

На располагање ќе имаат хотел, оброк, три тениски терени, теретана, бесплатни услуги на физиотерапевт и други работи.

„Во зима терените се многу скапи за тенисерите, посебно за тие кои се од 700. до 1000. место на АТП-листата. Ѓоковиќ направи неверојатен потег за нашата земја, ова е неверојатно“, изјави тренерот Петер Поповиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

„Ваков Конор не би издржал ни една рунда со Кабиб“

Конор Мекгрегор беше поразен од Дастин Порие на УФЦ 257 евентот во Абу Даби. Ирската ѕвезд…