Дома Останати Тенис Ѓоковиќ се расправаше со навивач, па ја објасни ситуацијата

Ѓоковиќ се расправаше со навивач, па ја објасни ситуацијата

Новак Ѓоковиќ имаше расправија со навивач во мечот од второто коло на Вимблдон против Џејкоб Фирли во кој славеше со 3:1 во сетови.

По мечот Ѓоковиќ ја објасни ситуацијата


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Не сакаше да ме погледне кога му се обратив, гледаше само во телефон. Мене ми се случуваат некои работи секој натпревар, а во 95 отсто од случаите тоа го толерирам.

Сепак, кога некој ќе ги премине границите, јас реагирам. Нема да дозволам некој да ме понижува“, кажа Ѓоковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Алкараз доминантно ја одбрани титулата на Вимблдон

Карлос Алкараз го надигра Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон и со 3:0 во сетови ја одбрани ти…