Дома Видео Ѓоковиќ пристигна во Белград и ги разочара навивачите и медиумите 🎥

Ѓоковиќ пристигна во Белград и ги разочара навивачите и медиумите 🎥

Новак Ѓоковиќ околу 12 часот слета во Белград после сагата во Мелбурн, српскиот тенисер од Австралија се упати за Дубаи, а од таму пристигна во Србија.

Српските медиуми и навивачи спремија дочека за Ѓоковиќ. Навивачите пеаа и го скандираа неговото име, но Новак не се појави пред нив туку само си замина. Според некои информации тој веднаш оди за Шпанија во Марбеља каде што е неговото семејство, додека пак некои медиуми пренесуваат дека ќе остане во неговиот стан во Белград.

Најавите од таборот на Ѓоковиќ се дека српскиот тенисер нема да се огласува додека првиот гренслем не заврши.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Да се обиде уште милион пати нема му успее: Србин ја рогна топката преку цел терен и даде кош! 🎥

Српскиот кошаркар Немања Недовиќ го постигна можеби најлудиот кош на сите времиња. Недовиќ…