Дома Останати Ѓоковиќ му се одмазди на Мусети за четвртфинале во Монте Карло

Ѓоковиќ му се одмазди на Мусети за четвртфинале во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ со 2-0 славеше над Лоренцо Мусети и му се реваншираше за поразот во Монте Карло од минатата сезона.

Мусети прв направи брејк во првиот сет, но Ѓоковиќ успеа да се врати и го освои со 7:5. Интересен беше и вториот сет полн со бејкови, кој на крајот му припадна на Србинот со 6:3


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Ѓоковиќ, кој е прв носител на турнирот, во следната фаза ќе игра против Алекс Де Минор кој во австралискиот дуел со 6:3 и 6:4 го совлада Алексеј Попирин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Олександар Усик е новиот светски шампион во бокс, откако во голема борба го победи Тајсон …