Дома Останати Ѓоковиќ за мечот во кој температурата стигна и до 69 степени: Условите беа на граница да го загрозат нашетo здравје

Ѓоковиќ за мечот во кој температурата стигна и до 69 степени: Условите беа на граница да го загрозат нашетo здравје

gokovik

Оние кои го гледаа мечот помеѓу Ѓоковиќ и Монфис веројатно не им беше баш јасно што се случува, одговорите ќе го најдете во податокот дека во еден момент на теренот температурата на теренот изнесувала 69 степени…


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Ѓоковиќ и Монфис се професионалци, но не се надлуѓе, едноставно на толкава жештина не можете да размислувате со чист ум.

„Се чуствував како да имам дополнителни 20 килограми на мојот грб, се чуствував како нешто да ме влече надоле, навистина ми беше тешко. Условите беа на граница да го загрозат нашето здравје. Се трудев да бидам што повеќе смирен, да немам негативни реакции, бидејќи буквално се борев за секој процент воздух кој беше лимитиран. Веројтно два часа играв со 180-200 отчукувања на срцето“, бјасни ситуацијата Ѓоковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …