Дома Останати Ѓоковиќ за критиките: Им требаше големо име да биде виновно за се!

Ѓоковиќ за критиките: Им требаше големо име да биде виновно за се!

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ веќе две недели е мета на напади поради тоа што ги организираше Адрија турнирите во Белград и Задар и на кои се заразија неколку тенисери.

Целиот свет го критикуваше Ѓоковиќ, а после цели две недели српскиот тенисер конечно проговори како се чувствувал.

„Во последно време слушам само критики за мене, многу злонамерни. Очигледно е дека постои нешто повеќе во тие критики, како да постои некоја агенда, како да е лов на вештерки. Мора некој да падне, некоја личност, некое големo име да биде виновен за се“, изјави Ѓоковиќ.

Србинот најави дека веројатно ќе ја прескокне американската турнеја и УС-опен.

„Се уште не знам дали ќе играм на УС Опен. Во Вашингтон сигурно нема да настапам, Синсинати е во мојот план, Ќе учествувам на Ролан Гарос, тоа засега е сигурно, а планирам и во Мадрид и во Рим. Новиот начин на бодување на АТП е коректен“, додаде Ѓоковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Тенискиот свет шокиран од изгледот на Раониќ 📸

Паузата предизвикана од коронавирусот и тоа како влијаеше на најдобрите светски тенисери. …