Дома Фудбал Останато Шустер: Место да го заштити Барселона го уништи Марадона

Шустер: Место да го заштити Барселона го уништи Марадона

Легендарниот Германец Бернд Шустер беше играч на Реал и Барса, а во Каталонија ја делеше соблекувалната со Марадона.

Во разговор за шпансиот „Ел Трансистор“ големиот Германец истакна дека падот на Марадона почнал во Барселона.

„Го избркаа, го прогонуваа, не му дозволија да диши. Беше тоа грешка на градот, клубот, на сите нас. Не знаевме како да се грижиме за него. Место Барселона да го заштити го уништи“, изјави поранешниот тренер на Реал кој додаде и дека со Диего бил цимер.

„Јас сум класичен германски спортист. Рано одев во кревет и рано станував. Диего не беше таков“, порача Шустер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Томори: Кога ми се јави најдобриот дефанзивец на сите времиња знаев дека ќе дојдам во Милан

Пред неколку дена Фикајо Томори се пресели во Милан на позајмица од Челзи, со опција негов…