Дома Фудбал Лига на шампиони Што се случило? Реал го оштетил трофејот од Лигата на шампионите 📸

Што се случило? Реал го оштетил трофејот од Лигата на шампионите 📸

На европскиот Суперкуп кој се одигра во средата беше забележан еден интересен детал.

На самиот почеток на мечот додека фудбалерите излегуваа на теренот на стадионот во Хелсинки можеше да се види дека трофејот од Лигата на шампионите е оштетен.

Засега не е познато што се случило со трофејот, но оштетувањето е очигледно. Од Реал на оваа тема засега не се огласиле.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…