Дома Останати Тенис Што коментираа српските „стручњаци“ за нивниот Ѓоковиќ пред само една година? (ФОТО)

Што коментираа српските „стручњаци“ за нивниот Ѓоковиќ пред само една година? (ФОТО)


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Пред само една година голем број луѓе од Србија испраќаа критики и негативни коментари за Новак после испаѓањето од Австралија Опен.

Српски „Телеграф“ денес потсети што пишуваа навивачите во Србија за Новак Ѓоковиќ пред само една година.

Ноле до моментот на тешката повреда беше вистински херој, посебно во неговата Србија. Но, кога започна да не му оди Србите не веруваа во него и му испраќаа коментари како „оди во пензија“, „не се срами веќе“, „почеток на крајот“, „никогаш веќе нема да бидеш најдобар“…

Сето ова се случуваше во текот на 2017 година и посебно во 2018 година кога Новак се врати на теренот и доживеа пораз од Кореецот Чунг во осминафиналето на Австралија Опен.

Тогаш следуваа лавина коментари од српските „стручњаци“…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Спектакл во Рим: Ѓоковиќ и Бејл заедно играа голф 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ учеству…