Дома Фудбал Лига на шампиони Шоу на Милик во Неапол, Алисон го спасува Ливерпул (видео)

Шоу на Милик во Неапол, Алисон го спасува Ливерпул (видео)

Наполи има предност од 3:0 против Генк и веќе го обезбеди пласманот во осминафиналето, се е отворено на мечот помеѓу Ливерпул и Салцбург.

Наполи уште во првото полувреме ја обезбеди победата и има предност од високи 3:0, а херој за „наполитанците“ е Аркадиус Милик.

Милик го одигра најдоброто полувреме во својата кариера и постигна три гола.

На полувремето немаше голови на мечот помеѓу Салцбург и Ливерпул. Алисон со фантастична интервенција во 19-та минута го зачува голот на „црвените“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Фердинанд „згрме“ после новиот срам на Јунајтед: Седам тука и се срамам! Што е купено!?

После новиот срам на Манчестер Јунајтед „згрме“ легендарниот фудбалер на овој клуб Рио Фер…