Дома Фудбал Италија ШОК во Милан: Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

ШОК во Милан: Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Италијанските медиуми пренесуваат дека Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирус.

Откако вчера Лео Дуарте се покажа како позитивен на Ковид 19 денес на сите фудбалери на Милан повторно им беа направени тестови.

„Кориере дело Спорт“ ексклузивно пренесува дека тестот на Златан Ибрахимовиќ е позитивен, а потоа стигна и официјална потврда од Милан.

Вечерва Милан игра против Бодо во Лига Европа, па Ибра сигурно нема да биде дел од тимот и во следните 14 дена ќе биде во карантин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Вајт најавува пресврт: Раговарав со Кабиб, мислам дека ќе се врати

Неприкосновениот шампион во лесната категорија Кабиб Нурмагомедов минатата недела објави к…