Дома Фудбал Репрезентации Шок во Канада: Исчезна најдобриот фудбалер во нивната историја!

Шок во Канада: Исчезна најдобриот фудбалер во нивната историја!

Исчезна најдобриот фудбалер во историјата на Канада!

Пол Џејмс е најпознатиот и најдобар фудбалер во историјата на фудбалот во Канада. Овој човек беше лидер во 80-тите години на минатиот век, а во негово време оваа реперезентација ги направи најголемите успеси кои никогаш не ги повтори.

Полицијата во Торонто објави потерница по Џејмс и така ја шокираше јавноста.

Во потерницата објавено е дека се бара фудбалската легенда која во изминатиот период поминуваше низ кошмарен период, едно време дури и живееше како бездомник.

Кога Џејмс беше во неговите најдобри денови Канада стана шампион на „Голд Купот“, во КОНКАКАФ зоната.

Џејмс е член и на куќата на славните, а во еден период беше и тренер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

„Петарда“ и гол на кариерата за Сон – Тотенхем „гази“ со Мурињо, сигурен и Ливерпул (ВИДЕО)

Во терминот од 16:00 часот во Премиер лигата денес се одиграа два натпревари. Тотенхем про…