Дома Видео Шокантна сцена: Фудбалер намерно сакаше да повреди противнички играч! 🎥

Шокантна сцена: Фудбалер намерно сакаше да повреди противнички играч! 🎥

Натпреварот помеѓу шпанските екипи, Форнелс и Бескано во Жирона се најде во центарот на вниманието поради една шокантна сцена.

Имено, еден од фудбалерите од некоја причина сакаше намерно да повреди противнички играч. Додека чекаа топката да дојде до нив на едната половина фудбалерот кој веројатно играше во нападот на својот тим со отворен ѓон го удри во коленото со јасна цел да го повреди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Спектакуларен гол од слободен удар постигнат во Хрватска 🎥

Tимот на Ријека се пласираше во полуфиналето од Купот на Хрватска откако со минимални 1:0 …