Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи за место во групната фаза од Конференциската лига ќе игра против Балкани од Косово

Шкупи за место во групната фаза од Конференциската лига ќе игра против Балкани од Косово

Шампионот на Македонија Шкупи во плеј-офот за место во групната фаза од Конференциската лига ќе игра против косовскиот Балкани.

Во рамките од треотто коло и реванш натпреварите. Балкани и КИ Клаксвик од Фарски Острови одиграа 2:1, па така се играа продолженија бидејќи претходно Косовците победија со 3:2.

Домаќинот во вчерашниот натпревар до водство дојде во 56. минута преку Микелсен, Красниќи изендачи во 83, меѓутоа по голот на Да Силва во 89. минута натпреварот отиде во продолженија.

Двете продолженија по 15 минути не донесоа погодок, па така пеналите го решаваа победникот.

Плеј-оф натпреварите се играат на 18-ти и 25-ти август.

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…