Дома Македонски спорт Шкендија – Тотенхем со директен пренос на МРТ!

Шкендија – Тотенхем со директен пренос на МРТ!

Во четврток екипата на Шкендија ја очекува еден од поголемите натпревари во клупската историја, клубот од Тетово ќе игра против англискиот гигант Тотенхем.

За жал на македонската спортска јавност поради коронавирусот нема да биде дозволено присуство на гледачи на Арената „Тодор Проески“, а поради таквата ситуација и движењето на големите ѕвезди на Тотенхем е максимално ограничено па за фановите ќе биде невозможно да се дојдат до нив.

Сепак благодарение на Македонската Телевизија ќе бидеме во можност да ги проследиме случувањата на Арената.

Од МРТ објавија дека обезбедиле директен пренос за оваа средба. Натпреварот ќе се пренесува на МРТ 1 и МРТ3. Средбата како што споменавме во четврток со почеток во 20:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Бартомеу: Меси до 10. јуни требаше да изјави дека сака да замине

Претседателот на Барселона, Хозе Марија Бартомеу ги негираше тврдењата дека тој сакал да г…