Дома Фудбал Англија Чудниот корнер на Вотфорд 📸

Чудниот корнер на Вотфорд 📸


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓На дуелот помеѓу Вотфорд и Шефил видовме навистина корнер каков што ретко се гледа.

Играчите на Вотфорд пред изведувањето место да се во срцето на шеснаесетникот како и што е нормално беа застани во блиску до корнер знамецот. Веројатно имаа некоја воиграна тактика која не им успеа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Преговорите меѓу Маунт и Челзи во ќорсокак

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Преговорите помеѓу Ч…