Дома Фудбал Останато Човек да не поверува: ВАР не работел затоа што судијата си го полнел телефонот!

Човек да не поверува: ВАР не работел затоа што судијата си го полнел телефонот!

ВАР се воведе во сите најсилни европски првенства, меѓутоа присутен е и во некои послаби национални шампионати.

Иако го намали бројот на судиски грешки, ВАР се уште не може да спреши баш се, па новата технологија знае да повика и контроверзии.

Сега од Судиска Арабија ни пристигнува неверојатна приказна.

Имено, главниот судија во натпреварот помеѓу Ал-Наср и Ал-Фатех во еден момент сакаше да ја погледне снимката од сомнителната ситуација. Меѓутоа беше оневозможен во тоа.

Сега се покажа дека дошло до проблем бидејќи еден од работниците го исклучил ВАР системот од струја за да си го наполни мобилниот телефон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: „Граѓаните“ во шок, „ѓаволски“ добро полувреме на Јунајтед

Манчестер Јунајтед го одигра најдоброто полувреме оваа сезона и има висока предност од 2:0…