Дома Видео Човек без срце: Поранешен голман на Јувентус расплака мало детенце 🎥

Човек без срце: Поранешен голман на Јувентус расплака мало детенце 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Голманот Зомбор Сенко кој во минатото беше дел од Јувентус, а сега брани во Унгарија во тимот на Диожоѓер по последниот потег се најде на мета на критики на фудбалската јавност.

Имено, малиот Енок Варга полнел само шест години и пред почетокот на натпреварот со МТК во Унгарија добил можност да ја поведе топката од центарот и да ја затресе мрежата.

Но, тогаш Сенко од некоја причина не дозволил да биде совладан. Се слушаа негодувања од трибините, меѓутоа голманот не му дозволи на малиот Варга да го совлада.

На крајот можеше да се забележи и дека тажен со солзи на очите го напушта теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…