Дома Трансфер зона Челзи спреми 100 милиони за ѕвездата на Барселона

Челзи спреми 100 милиони за ѕвездата на Барселона

Барселона минатото лето се обидуваше да го продаде Френки Де Јонг поради финансиски проблеми, но Холанѓанецот остана на „Камп Ноу“.

Барселона се договори со Манчестер Јунајтед за трансфер вреден 85 милиони евра за 25-годишниот фудблер од средниот ред, но тој одби да разговара за трансфер.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


За Барселона најголем проблем е високата плата, а поради финансиските проблеми на лето повторно ќе мора да продава играчи.

Според каталонски „Спорт“, за холандскиот репрезентативец силен интерес покажува Челзи, кој е спремен да понуди 100 милиони евра.

Барса е спремна да ја прифати таа понуда, а овој пат и самиот играч е спремен да ја промени средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн подготвен да приреди нов шок на „Енфилд“

Во Баерн Минхен се најавуваат големи промени во летото кое следи, Тухел заминува, а со нег…