Дома Трансфер зона Челзи не го сака назад, за Лукаку има само една опција

Челзи не го сака назад, за Лукаку има само една опција

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина е неизвесна.

Рома нема да може да го откупи, а јасно е дека во Челзи за него нема место, па Лукаку не ја исклучува можоста за трансфер во Саудиска Арабија.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Челзи очекува понуди за 30-годишниот Белгиец,  на кого му е веќе  соопштено да си бара нов клуб.

Клубовите од Саудиска Арабија  се спремни да испратат богати понуди и да му понудат многу висока плата, па се поизвесно е дека Лукаку ќе ја напушти Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и о…