Дома Топ вести Челзи и Јунајтед се тепаат за ѕвездата на Атлетико Мадрид

Челзи и Јунајтед се тепаат за ѕвездата на Атлетико Мадрид

Англиските медиуми пренесуваат дека Челзи и Манчестер Јунајтед се сериозно заинтересирани за играчот на Атлетико, Јаник Караско и следното лето ќе водат битка за неговиот потпис.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Белгиецот игра извонредно во дресот на „јорганџиите“и со своите игри го привлече вниманието на останатите големи клубови, а неговиот агент Кристоф Хенротај потврди дека постојат понуди од Англија и дека Караско го сакаат Челзи и Манчестер Јунајтед.

Овие клубови веќе ги започнале преговорите со Атлетико околу купувањето на 23-годишниот фудбалер, но засега единствен проблем претставува откупната клаузула од која Атлетико не сака да отстапи, а изнесува 100 милиони евра.

Исто така, Хенротај потврди дека за неговите услуги се заинтересирани и Баерн, Јувентус и Манчестер Сити, но за разлика од Челзи и Јунајтед, овие клубови се уште немаат испратено конкретна понуда во Мадрид.

Атлетико сигурно нема да отстапи од цената која ја бара, па останува да видиме дали некој од заинтересираните клубови е спремен да ја активира откупната клаузула.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Масовна тепачка на дербито Зенит – Спартак🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес се играше …