Дома Фудбал Чави се налутил и поднел тужби!

Чави се налутил и поднел тужби!

Tренерот на Барселона Чави Ернандез потврди дека поднел тужби против двајца спортски новинари.

Во медиумите често се објавуваат разни информации кои се покажуваат како неточни, меѓутоа ретко кој се одлучува на тужба. На таков потег сега се одлучи тренерот на Барселона.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Чави вели дека е човек кој не трпи лаги, па токму затоа и се одлучил на таков потег.

„Точно е не ми се случило никогаш претходно. Разбирам да се критикува, но не можам да толерирам лажење и измислување. По некои големи лаги време е да се каже доста“, изјави Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Шокантни вести од Германија: Балак е во врска со поранешната девојка на неговиот починат син?!

Легендарниот германски фудбалер Михаел Балак беше фантастичен на теренот, меѓутоа остана и…