Дома Топ вести Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не може со сигурност да се каже каков е статусот на Чави. Клубот до неодамна го убедуваше да остане, Чави прифати, меѓутоа по натпреварот со Алмерија настана проблем.

Шпанските медиуми пишуваа дека во клубот работите се промениле поради изјавата на шпанскиот стратег за финансиската состојба по тој натпревар. Дека навистина сега неговата иднина не е решена потврди и Чави кој најави дека за брзо ќе разговара со раководството и претседателот Лапорта.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


„Кога ќе има новсоти ќе ги споделам со вас. Засега не знам ништо ново. Очекувам да разговараме во најскоро време“, изјави Чави.

Утрово пристигнаа и информации дека Чави и Лапорта требало да разговараат по вчерашниот натпревар против Рајо, но тој состанок се одложил затоа што на претседателот му се слошило, па бил пренесен во болница. (ТУКА).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …