Дома Видео Чави збесна на трибините по третиот гол на Виљареал 🎥

Чави збесна на трибините по третиот гол на Виљареал 🎥

За викендот Барселона и Виљареал одиграа фантастичен натпревар во кој на крајот славеа Каталонците со победа од 4:3.

Барселона прво поведе со 0:2, а потоа Виљареал со пресврт дојде до водство од 3:2. Камерите ја забележаа реакцијата на Чави кој беше на трибините при третиот гол на „жолтата подморница“ кој беше дело на Баена.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Каталонците до крајот направија целосен пресврт и славеа со 3:4. Стратегот на Барселона беше на трибините поради црвениот картон и суспензијата.

Xavi’s reaction when Villarreal took the lead yesterday.
by u/tensed_wolfie in soccer
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …