Дома Фудбал Репрезентации Црна Гора остана без селектор!

Црна Гора остана без селектор!

По три години Миодраг Радуловиоќ ја напушти клупата на Црна Гора.

По разговорот со претседателот Дејан Савичевиќ и раководството на сојузот одлучено било со истекот на актуелниот договор на Радуловиќ да му престане мандатот на местото селектор.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Радуловиќ на селекторската позиција во Црна Гора дојде во јануари 2021 година и во текот на три години го водеше националниот тим на 30 натпревари во квалификациите за Светското и Европското првенство, УЕФА Лигата на Нации и уште неколку пријателски натпревари.

Во овој момент не е познато кој ќе биде неговиот наследник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…