Дома Видео Хит видео: Погледнете како изгледаше Мбапе покрај „џинот“ Вембанјама

Хит видео: Погледнете како изгледаше Мбапе покрај „џинот“ Вембанјама


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Француската фудбалска ѕвезда, Килијан Мбапе сакаше да искаже поддршка на својот сонародник Виктор Вембанјама и заедно ја гледаа драфт лотаријата во НБА.

Интересна беше ситуацијата во која Мбапе покрај 219 сантиметри високиот кошаркар изгледаше како мало дете. Драфт лотаријата сакашеВембанјама  кариерата да ја продолжи во редовите на Сан Антонио Спарс.

Мбапе му честиташе на својот сонародник, па позираше покрај 19-годишникот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

На никој не му е јасно како Рома во оваа ситуација не доби пенал 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Севиља вчера ја поб…