Дома Фудбал Италија Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конференциската лига и така ѝ го донесе првиот европски трофеј во натпреварувањата на УЕФА на екипата од Рим.

Тренерот Жозе Мурињо стана хит откако се појави со веспа во Рома, која ја возеше во тренинг-кампот, но сега Заниоло и еден негов дрругар му ја украдоа.

Тие му ја земаа веспата, иако беа пијани, па решија да ја повозат низ просториите на тренинг-центарот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Меси не може да игра за ниту еден тим од Топ 6 во Премиер лигата“

Лионел Меси важи за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња и не постои клуб кој не б…