Дома Видео Хаос: Општа тепачка на кошаркарски натпревар во Белград 🎥

Хаос: Општа тепачка на кошаркарски натпревар во Белград 🎥

На натпреварот помеѓу Звездара и АСТ во Белград видовме тепачка која прв ја започна екс-кошаркарот на Црвена Звезда, Филип Човиќ.

Жестоката пресметка започна со една мала искра, Човиќ одгурна еден противнички играч по што настана мешаница која место брзо да се расчисти, се разгоре, веднаш рипнаа соиграчите, членови на стручниот штаб и навивачи.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Камерите на натпреварот во еден период го прикажуваа големиот инцидент, а потоа фокусот беше насочен кон друг дел од теренот.

ВИДЕОТО МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ – ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Големи пофалби: Еве што вели Леброн за Јокиќ

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс зборуваше за медиумите во пресрет на натпрев…