Дома Останати Хаос во Австралија: Тенисерка колабираше поради лошиот воздух (видео)

Хаос во Австралија: Тенисерка колабираше поради лошиот воздух (видео)

Пожарите кои беснеат во Австралија почнаа да им прават проблеми на организаторите на првиот Грен слем турнир, „Австралија Опен“.

Словенечката тенисерка Далила Јакуповиќ мораше да се откаже од квалфикациите поради тоа што почна да се гуши затоа што имаше лош квалитет на воздухот.

Јакуповиќ доби помош во вториот сет од мечот против Стефани Фогел, а Словенката имаше проблеми со дишењето, по што колабираше и мораше да се повлече.

„Беше навистина лошо. Никогаш не сум имала вакво искуство и се плашев дека ќе колабирам бидејќи немав сила во нозете“, изјави Јакуповиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Поразот после кој Мекгрегор почнал да плаче 🎥

Aртемиј Ситенков е првиот борец во УФЦ кој го победи Конор Мекгрегор, тој сега раскажа кол…