Дома Фудбал Англија Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на колото во Премиер лигата.

Централна фигура кај „граѓаните“ повторно беше Ерлинг Халанд, кој постигна 3 гола и запиша две асистенции.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Дебаклот на „црвените ѓаволи“ беше најавен уште во првите 10 минути кога погодија Фоден и Халанд за пред ност од 2:0.

Норвежанецот после неколку минути постигна и втор гол, а потоа му асистираше на Фоден за високи 4:0 на полувреме.

На стартот на вториот дел Антони постигна гол за Јунајтед, но Сити не престана да ја полни мрежата на градските ривали.

Повторно главни актери беа Халанд и Фоден, па веќе во 75-та минута резултатот беше 6:1. Пет минути подоцна Марсијал намали на 6:2, а во последната минута беше досуден пенал за „црвените ѓавол“.

Марсијал погоди од белата точка за конечни 6:3 и за да ја ублажи катастрофата на неговиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Зидан: Јамал е уникатен фудбалер, би го довел во Реал Мадрид

Зинедин Зидан го коментираше настапот на Ламин Јамал на ЕП, кој со 16 години ги собори сит…