Дома Луд Спорт Фјури му возврати на Џошуа: Ќе дојдам и ќе ти ја променам фацата!

Фјури му возврати на Џошуа: Ќе дојдам и ќе ти ја променам фацата!

0

Тајсон Фјури конечно го испровоцира Ентони Џошуа, откако светскиот шампион испрати нецензурирана порака од „Кралот на циганите“.

Џошуа го предизвика Фјури кој не боксувал од ноември 2015 година, откако на својот Твитер напиша: „Тајсон Фјури влези во форма, ебан дебелко“.

Поради ова Фјури преку видео порака му порача на Џошуа.

„Ова е порака до кревачот на тегови, големиот Ентони Џошуа, големиот маж кој ми рече: „Влези во форма, дебелко“. Тоа е нешто ново, тој обично не пцуе и се обидува да се направи таков каков што всушност не е. Сакам да кажам дека ќе се справам со тебе пријателе, дури нема потреба да влегувам во форма. Јас се уште можам да дојдам и да ти ја променам фацата, иако тежам 150 килограми….“, вели меѓу другото Фјури.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…