Дома Фудбал Англија Фудбалерот на Манчестер Јунајтед не заборава од каде потекува

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед не заборава од каде потекува

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Арон Ван Бисака кој е роден во Англија не заборава од каде потекнува.

Бисака потекнува од ДР Конго, дури има и еден настап во младинските категории за оваа репрезнација. Сега кога светот минува низ тежок период тој се реши да помогне во Конго.

Имано, тој се решил да помогне така што испратил 20.000 пара медицински ракавици со цел за подобра заштита од коронавирусот.

Овој фудбалер е само уште еден во низата кои ја покажаа својата хуманост во овој момент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…