Дома Луд Спорт Фудбалерот на Атлетико ја запроси девојката на стадион🎥

Фудбалерот на Атлетико ја запроси девојката на стадион🎥

Ѕвездата на Атлетико Мадрид, Маркос Љоренте на фантастичен начин ја запроси својата девојка Патрисија Ноарбе на стадионот „Ванда Метрополитано“.

Патрисија кажа ДА, а од среќа и возбуда не можеше да ги сокрие солзите.

„Маркос ми рече дека денот кога ќе ме побара за жена ќе биде најсреќен во мојот живот. Тој ден беше вчера. Требаше да отидеме на стадионот за Маркос да добие некоја почест, а на крајот доживеав нешто посебно“, изјави Патрисија.

Љоренте се уште е на одмор, откако со репрезентацијата на Шпанија играше на ЕУРО.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Фиго се шегуваше со висината на Роберто Карлос 🎥

Легендите на Реал и Барселона вчера одиграа пријателски натпревар во главниот град на Изра…