Дома Фудбал Останато Фудбалерките на Грузија пресилни за Македонија

Фудбалерките на Грузија пресилни за Македонија

Женската фудбалска репрезентација на Македонија убедливо беше пораена на гостувањето во Тбилиси со 0:3 од селекцијата на Грузија.

Сите три гола домашните фудбалерки ги постигнаа во второто полувреме. Бебиа го отвори резултатот во 54. минута, а потоа два гола постигна Чеминава.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На 28. февруари македонските фудбалерки ќе одиграат уште еден пријателски натпревар со истата репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…