Дома Фудбал Репрезентации Фудбалерките го победија Косово на првата контролка

Фудбалерките го победија Косово на првата контролка

На терените на ФФМ попладнево се одигра пријателскиот натпревар помеѓу женските репрезентации на Македонија и Косово.

Македонските фудбалерки славеа победа со 3:1. Гостите од Косово први стригнаа до водство од 0:1. Меѓутоа Македонија брзо во 19. и 26. минута со головите на Ленче Андреевска и Хана Мустафа го сврте резултатот.

Водството од 2:1 беше актуелно се до истекот на еден час игра во второто полувреме кога беа поставени конечните 3:1.

Македонија и Косово ќе одиграат уште еден натпревар, а на тој домаќин ќе биде косовската селекција на стадионот „Фадиљ Вокри“ во Приштина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…