Дома Фудбал Останато Фудбалерка постигна спектакуларен гол од 30 метри (ВИДЕО)

Фудбалерка постигна спектакуларен гол од 30 метри (ВИДЕО)

Често пати женските фудбалски натпревари знаат да понудат возбудувања.

Така беше и овој пат во натпреварот на женските репрезентации на Шкотска и Јамајка.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Јамајка поведе во 15-тата минута, а потоа навивачите на стадионот видоа спекатакуларен гол за изедначување.

Фудбалерката на репрезентацијата на Шкотска, Ерин Кутберт ја доби топката, а потоа од околу 30 метри испрати фантастичен удар кон голот на Јамајка и постигна спектакуларен гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…