Дома Фудбал Француски фудбалер го загуби животот на само 22 години

Француски фудбалер го загуби животот на само 22 години


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Денес ни пристигнува тажна вест од францускиот фудбал. Имено, животот го загубил 22-годишниот фудбалер, Адел Сантана Менди.

Станува збор за играч кој настапувал во четвртата лига во Франција за тимот на Оман.

Според информациите објавени во француските медиуми тој бил y6иен откако кон него се пyкало со огнено opyжје.

Во минатото Санатана бил дел од младинската академија на Марсеј, тажната вест ја потврдија и од неговиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1? 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Премиер Лигата завр…