Дома Останати Ракомет Француската легенда осудена поради педофилија: Се шокирав кога дознав дека е дете

Француската легенда осудена поради педофилија: Се шокирав кога дознав дека е дете


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Поранешниот светски шампион од 1995 и 2001 година со француската ракометна репрезентација, а од 2021 година претседател на националната ракометна лига, Бруно Мартини е осуден на условна затворска казна од една година поради искористување на малолетници и снимање на детска поpноградија.

„Започна со коронавирусот. Можев да се потопам во нacилcтво, алкохол или дpога. Jaс сепак избрав ceкc. Правев работи кои за мене не се вообичаени. Хетеросекcyaлец сум, но се препуштив на хомоceкcуалните искуство. Ако бев педoфил ќе одев на Тик-Ток каде што младите се повеќе, а не на друга социјална мрежа“.

„Детето ме контактираше на „Snapchat“ пред крајот на тој период. Не бев да го барам, кога дознав дека не е личноста која се претстави и дека 13-годишник се шокирав. Ми беше срам. Полицијата го претресуваше мојот стан каде што живеев со сопругата и ќерката. Многу ми беше срам“, изјави Мартини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Нов подвиг на Миркуловски во Германија: Го спаси Вецлар од испаѓање

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешниот македон…