Дома Останати Ракомет Фото: Филип Талески ќе игра со специјално дизајнирани патики

Фото: Филип Талески ќе игра со специјално дизајнирани патики

0

Македонскиот репрезентативец Филип Талески на СП, кое денеска започнува за нашата селекција ќе настапи со специјално дизајнирани патики.

На самиот дизајн на патиките го има државното знаме, еден негов портрет, неговото презиме и името на неодмна родената ќерка Софија.

Овие специјално дизајнирани патики се од компанијата „Swithadot“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Од Стојаково до Кина со Рено 4: Поминаа 11.000 километри и го развеаа македонското знаме на кинескиот ѕид! (ФОТО)

Maкедонците Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев направија еден навистина интересен спортски подвиг…