Дома Останати Ракомет Фото: Филип Талески ќе игра со специјално дизајнирани патики

Фото: Филип Талески ќе игра со специјално дизајнирани патики

0

Македонскиот репрезентативец Филип Талески на СП, кое денеска започнува за нашата селекција ќе настапи со специјално дизајнирани патики.

На самиот дизајн на патиките го има државното знаме, еден негов портрет, неговото презиме и името на неодмна родената ќерка Софија.

Овие специјално дизајнирани патики се од компанијата „Swithadot“.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Mајсторија: Пјаниќ го матираше грчкиот голман од 30 метри! (ВИДЕО)

Во овие моменти во рамките од квалификациите за Европското првенство 2020 репрезентацијата…