Дома Луд Спорт Фото: Нејмар доживеа сообраќајка на пат кон аеродром!

Фото: Нејмар доживеа сообраќајка на пат кон аеродром!

Ѕвездата на Барселона, Нејмар утринава со своето Ферари доживеа сообраќајна несреќа на патот кон аеродромот од каде заедно со своите соиграчи требаше да патува за Сан Себастијан на вечерашниот дуел против Реал Сосиедад.

Судирот не бил многу тежок, но Нејмар сепак доживеал потрес на мозокот и во моментов не се знае дали ќе биде во комбинација за вечерашното, традиционално незгодно, гостување за Барселона.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


27-11nejm2

Нема информации за тоа кој бил виновен за инцидентот, а „Ферарито“ кое што го вози Нејмар вреди 200.000 фунти.

27-11neym3

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед ја купува ѕвездата од Будеслигата

Фудбалерот на Штутгарт, Серу Гираси е најпријатно изнеадување сезона во германската Бундес…