Дома Фудбал Англија Фото: „Дебелиот“ Михтаријан!

Фото: „Дебелиот“ Михтаријан!

Ерменскиот фудбалер, Хенрик Михтаријан, очигледно уживал на годишниот одмор.

Овој 28 годишен офанзивец во текот на паузата не тренираше премногу, а доказ за тоа е фотографија при претставувањето на новите дресови на англискиот клуб.

Микхатријан се појави со неколку килограми повеќе. Стомакот му изгледа целосно запуштен. Сигурно дека Жозе Мурињо нема да прогледа низ прсти. Ерменецот ќе мора значително да ја подобри својата физичка состојба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Солскјер: Со Јанг Бојс направивме чекор назад

Манчестер Јунајтед после двете победи во низа во Премиер лигата претпре пораз на гости Јан…