Дома Фудбал Останато Фотографија од натпреварот помеѓу Звезда и Партизан го обиколи светот (ФОТО)

Фотографија од натпреварот помеѓу Звезда и Партизан го обиколи светот (ФОТО)

0

Фудбалерите на Црвена Звезда и Партизан вчера го одиграа финалето во Купот на Србија.

Во интересен натпревар на крајот победата ја однесеа црно-белите кои славеа со резултат 1:0.

Единствениот гол на натпреварот го постигна Бојан Остојиќ во 14-тата минута од натпреварот. После голот на Партизан популарните „Гробари“ ја „запалија“ јужната трибина на стадионот „Рајко Митиќ“, а фотографијата направена во тој момент стана светски позната.

Стигна дури и до американскиот „Bleacher Report“. Под објавената фотографија стоеше опис: „Замислете во овие услови да играте фудбал“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сакаше ли Нејмар да испрати некаква порака со цитатот од Боб Марли? (ФОТО)

Фудбалскиот свет го чека расплетот околу Нејмар и оваа сапуница сигурно ќе биде актуелна д…