Дома Фудбал Лига на шампиони Фотографијата со која Гвардиола го провоцираше Реал Мадрид 📸

Фотографијата со која Гвардиола го провоцираше Реал Мадрид 📸


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Тренерот на Манчестер Сити испрати провокација по победата против Реал Мадрид фотографирајќи се со своите пријатеи со четири прста, алудирајќи на победата од 4:0.

Минатата сезона Реал Мадрид во драматичен натпревар ги урна соништата на Манчестер Сити за освојување на ЛШ, но оваа сезона ги победија со 4:0 и така ги елиминираа.

Секако задоволството на „Етихад“ беше огромно, а Пеп не пропушти да испрати провокација заедно со своите пријатели.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Челзи почна преговори за Нејмар

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Раководството на Челзи веќе остварило првичен конта…