Дома Македонски спорт Мак фудбал Фотогалерија: Македонското „Ел Класико“ со четири гола се решаваше на пенали 🎥

Фотогалерија: Македонското „Ел Класико“ со четири гола се решаваше на пенали 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Вардар и Пелистер вчера одиграа пријателски натпревар во с. Црно Буки.

Македонското „Ел Класико“ на крајот заврши без победник 2:2. Натпреварот беше дел од меморијалниот турнир „Трајан Кочишки Куља“.

Дуелот беше отворен после 37 минути игра со убав гол на новото засилување на црвено-црните Симеон Христов. Пелистер на два пати израмнуваше преку Никола Наумовски и Љавдрим Фазлиу кој пред само неколку дена беше промовиран во Битола. Вториот гол за Вардар беше дело на Величковски.

После нерешениот резултат се изведуваа пенали, а во пенал рулетот Вардар славеше победа со 4:3.

Фото: Димитар Петковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Спорт,рекреација и екологија – Mozzart спонзор и учесник на настанот “Леуново ОЦР 2023”

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во селото Леуново, …