Дома Фудбал Останато ФИФА ги објави кандидатите за најубав гол за 2019 година

ФИФА ги објави кандидатите за најубав гол за 2019 година


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ФИФА објави десет кандидати за најубав гол во 2019 година.

На листата на ФИФА се најдоа некои спектакуларни голови, а ги предводи Златан Ибрахимовиќ со голот за неговиот ЛА Галакси.

Освен неговиот гол, номирани се уште голови на: Матеус Чун од Лајпциг, Лионел Меси, Ајар Нчоуто, Фабио Кваљарела, Еми Родригез, Даниел Зсорија, Билипе Симпсон и Андрес Таусенд.

Глсањето е отворено до 31-ви август, тогаш ќе биде објавен потесниот круг од три најубави гола.

Победникот ќе се биде прогласен на наградите на ФИФА  на 23-ти септември.

Головите може да ги погледнете тука!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бензема се збогуваше со Реал Мадри, Анчелоти не ги задржа солзите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Реал Мадрид денес на официјална прес-конференција с…